SZTE ZMK 2019. április

2019. április 29.

Zöldi Nikolett és Szives Márton, az SZTE Zeneművészeti Kar hallgatói a 2019. április 24-én megrendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián I. helyezést értek el a Művészeti és Művészettudományi Szekcióban, saját kategóriájukban.

Az elért eredményhez gratulálunk!
Versenysiker a ZMK Rézfúvós Tanszékén
2019. április 17.

A 2019. április 14-15. között megrendezett 42. Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Versenyen a következő ZMK-s eredmények születtek:

Samodai Bence (trombita) - II. korcsoport 1. díj

Oktató: Boros József főiskolai docens

A hallgató és tanára különdíjban is részesült.

Bihary Ferenc (harsona) - II. korcsoport 2. díj (a zsűri 1. díjat nem adott ki)

Oktató: Dr. Gyivicsán György főiskolai docens

Lajos Judit (kürt) - I. korcsoport 3. díj (a zsűri 1. és 2. díjat nem adott ki)

Oktató: Dr. Kecskés György tanszékvezető főiskolai docens

Az elért sikerekhez ezúton is gratulálunk!

Díszoklevél igénylés 2019
2019. április 16.

Azok a hangszeres zenetanárok vagy magánek tanárok, akik oklevelüket 50, 60, 70 vagy 75 évvel ezelőtt szerezték a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának jogelőd intézményében, 2019-ben arany, gyémánt, vas, rubin, gránit díszoklevélre jogosultak.

Tájékoztató díszoklevél adományozásáról

Kérelem minta

Adatkezelési tájékoztató

2019. április 15.
Időpont: 2019. április 17., szerda 19 óra
Helyszín: SZTE ZMK, Fricsay-terem
2019. április 07.

Prof. Dr. Temesi Mária operaénekesnő, az SZTE Zeneművészeti Kar Magánének Tanszékének tanszékvezető professzora 2019. január 18-30. között három szólóhangversenyt és három énekes mesterkurzust tartott két floridai és egy ohioi állami egyetem meghívására (Fort Myers - Gulf Cost University/ Florida Youngstown State University / Ohio Jacksonville - University of North Florida.