Rendezvénynaptár
-
február 10. - május 24.Egész napos
-
május 5.13:30 - 14:30
-
május 5.16:00 - 17:00
-
május 5.19:00 - 20:00
-
május 6.18:00 - 19:00
Április 26-án megtelt élettel a Dóm tér, ahol több mint 2500-an húztak futócipőt egy nemes ügyért a II. Ágota Futás keretében. A Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal, a Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Egyetem szervezésében megvalósult jótékonysági futóversenyen az SZTE munkatársai is szép számmal megmérettették magukat. A jótékonysági rendezvény különleges pillanatait a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának hallgatói tették igazán emlékezetessé – zenei performanszaikkal felejthetetlen hangulatot teremtettek a futók számára.
Április 23–25. között rendezték meg Egerben a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Művészeti és Művészettudományi Szekcióját, ahol az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar kiemelkedő eredményekkel képviseltette magát.
Farkasné Sipos Rita Veronika, az MA Klasszikus énekművész szak elsőéves hallgatója, páratlan teljesítménnyel két kategóriában is helyezést ért el, ami intézményünk történetében is különleges mérföldkő:
1. helyezést szerzett az Előadóművészet – ének/vokális kompozíciók tagozatban, előadóművészeti produkciójával,
3. helyezést ért el a Zenei elmélet tagozatban tudományos dolgozatával.
Ha tavasz, akkor ismét itt az SZTE Alma Mater kihívása, ahol egyéni eredményeddel számítunk rád, hogy kiderüljön, melyik kar vagy egység lesz 2025 tavaszán a legsportosabb és a legaktívabb a Szegedi Tudományegyetemen!
A kihívás időtartama: 2025. április 7. – 2025. június 8.
A kihívás célja:
A rendszeres mozgás motivációjának elősegítése, minél több egyetemi polgár bevonásával az egészséges életmód népszerűsítése.
Célunk, hogy lehetőségeinkhez mérten minél többféle anyagi támogatást nyújtsunk a tehetséges, szorgalmas, már SZTE-n tanuló, vagy leendő SZTE-s hallgatók számára.
Az ösztöndíjakhoz szükséges forrást a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a Pro Talentis Universitatis Alapítvány, és Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata biztosítja egyre bővülő partnerhálózatunk mellett, mely a tehetséges fiatalok támogatását fontosnak tartó, elkötelezett helyi, országos vagy nemzetközi vállalkozásokból épül fel. Munkánk során szorosan együttműködünk a Szegedi Tehetséggondozó Tanáccsal, amely aktívan részt vesz a jelenlegi és a jövőbeni programokhoz szükséges tőkebevonás módjának kidolgozásában, a lehetőségek felkutatásában és a pályázatok elbírálásban.
Örömmel jelentjük be, hogy a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának Zongora Tanszéke új oktatóval gazdagodik. A következő tanévtől csatlakozik oktatói gárdánkhoz főiskolai docensként Balog József zongoraművész, aki nemcsak kiváló előadóművészi pályafutásával, hanem kiemelkedő pedagógiai tapasztalatával is erősíti karunk szakmai közösségét. A zongoraművész a hazai és nemzetközi zenei élet egyik meghatározó alakja, akinek érkezése hatalmas lehetőséget jelent hallgatóink számára.
A Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Szimfonikus Zenekar együttműködése újabb mérföldkőhöz érkezett: 2025. január 30-án ünnepélyes megállapodást írtak alá az SZTE Rektori Hivatalában, amely tovább erősíti a két intézmény közötti szakmai kapcsolatot. Ennek egyik legkiemelkedőbb hozadéka az a mesterkurzus-sorozat, amelynek keretében világhírű művészek tartanak kurzusokat az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar hallgatóinak.
A megállapodás ünnepélyes aláírásán részt vett Prof. Dr. Széll Márta, az SZTE stratégiai rektorhelyettese, Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja, Dr. Nátyi Róbert, az SZTE BBMK dékánja, valamint Gyüdi Sándor Liszt-díjas karmester, a Szegedi Szimfonikus Zenekar igazgatója és Dubóczky Gergely, a zenekar művészeti vezetője.
Az ösztöndíjprogram közvetlen kedvezményezettjei azok a pedagógusképzésben részt vevő, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók, akik a 2023. évi vagy azutáni felvételi eljárásban első helyen jelentkeztek és felvételt nyertek a Szegedi Tudományegyetem valamely nappali tagozatos pedagógusképzésére, és a 2023/2024-es tanévet megelőzően pedagógusképzésben még nem rendelkeztek hallgatói jogviszonnyal. Az ösztöndíjprogram felmenő rendszerben, a fenti feltételeknek megfelelő hallgatókra vonatkozóan félévről félévre, a teljes képzés ideje alatt, az abszolutórium megszerzéséig pályázható.