magyar_zene_haza_1

Az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar Rézfúvós, Vonós és Ütőhangszeres együttese a Zene Házában koncertezett

Június 11-én Budapesten, a Zene Házában adott nagysikerű koncertet Karunk Rézfúvós, Vonós és Ütőhangszeres Együttese.

Művészeti vezetők: Boros József és Mucsi Gergő

Gratulálunk az elsöprő sikerű koncerthez!

A Magyar Zene Háza szabadtéri színpada egy képzeletbeli híddá alakult ezen a napon, amelynek egyik végpontját a Déváról érkező gyerekek, másik végpontját pedig a szegedi zenésznövendékek alkotják. A két csapat közös jóvoltából egy fergeteges nyáresti koncertélmény részeseivé válhattak kicsik és nagyok. Az eseményen felszólalt Böjte Csaba szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány életrehívója.

A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának rézfúvós együttese tavaly jött létre az egyetem alapításának századik évfordulója alkalmából. Az együttes létrehozója, Boros József – aki immáron közel negyven éve az egyetem Rézfúvós Tanszékének oktatója – 2008-ban ismerkedett meg Böjte Csabával.

Elmondása szerint Csaba testvér, mikor megtudta, hogy muzsikussal van dolga, ezeket a szavakat intézte hozzá: „Kedves Józsi, a dévai árvaházba hála Istennek sok minden került már, de zenét még nem hozott senki!” Ez a mondat lett az alapja kettejük barátságának, amely a szegedi diákok és a dévai gyerekek együttműködéséhez is vezetett, és amelyet mindkét fél értékes ajándéknak, sőt szívbéli és erkölcsi kötelességnek tekint.

A koncertbe becsatlakozó harmadik csapat a szegedi Tisza-parti Általános Iskola diákjai, akikkel szintén jó kapcsolatot ápolnak az egyetem zenészei, több közös fellépésen is túl vannak már. Ahogyan Boros József fogalmazott: „Sokrétű pedagógiai munkám gyümölcsei közül ezt a három termést szeretném jó gazdaként most együtt megmutatni.”

Forrás: zenehaza.hu

magyar_zene_haza_n