A_II._DUSZK_eloadoinak_es_oktatoinak_egy_resze

II. Dél-Alföldi Ütőhangszeres Szakmai Nap és Konferencia a Művészeti Karon

2019 után, 2021. október 1-2 között második alkalommal került megrendezésre az SZTE Bartók Béla Művészeti Karán a hazai ütőhangszeresek új szakmai fóruma, a DUSZK.

A kétnapos programsorozaton mesterkurzust tartott Major Bence, az amszterdami Royal Concertgebouw Orchestra első szóló ütőhangszeres művésze, a Conservatorium van Amsterdam ütőhangszeres tanára. A nyilvános mesterkurzust egy zártkörű nulladik nap előzte meg szeptember 30-án, melyen kizárólag az SZTE BBMK ütőhangszeres hallgatói vettek részt. A kurzus további napjaira az ország számos pontjából érkeztek az ifjú ütősök.


major_bence_es_a_szegedi_utohangszeres_hallgatok

Major Bence és a szegedi ütőhangszeres hallgatók


Timpani workshopot tartott Joó Szabolcs, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólamvezető timpaniművésze, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ütőhangszeres tanára. A hallgatóság a timpani hangolásával, ütéstechnikával valamint a hangképzés alapjaival ismerkedhetett meg az aktív résztvevők produkciói által.


a_megnyito_pillanatai

A megnyitó pillanatai.


A DUSZK a hangszeres kurzusok mellett kiemelt hangsúlyt fektet az elméleti tudás és a tapasztalatok megosztására is. Az idei konferencián neves előadók, művészek mutatták be előadásaikat. A DUSZK nyitóelőadását a Liszt-díjas ütőhangszeres előadóművész és tanár, Zsoldos Béla tartotta, aki az idén 100 éves vibrafon hangszer klasszikus- és jazz-zenei vonatkozásairól beszélt videóelőadásában. Jazz vibrafon bemutatót tartott Szaniszló Richárd ütőhangszerművész, jazz-vibrafonos, valamint előadást tartott az idén Liszt-díjjal kitüntetett Talamba ütőegyüttes két tagja, Zombor Levente és Szitha Miklós is, az együttes pályafutásáról, történetéről.


Szaniszlo_Richard_jazz-vibrafon_bemutatoja

Szaniszló Richárd jazz-vibrafon bemutatója.


dr_bian_grasier

Dr. Brian S. Graiser (USA) előadása.


A konferencián előadást tartott továbbá Veze Katalin, Dr. Brian S. Graiser (USA), Palotás Gábor, Budai Krisztián, Szives Márton és Mucsi Gergő is.


A_II._DUSZK_eloadoinak_es_oktatoinak_egy_resze


A II. DUSZK előadóinak és oktatóinak egy része. Balról jobbra: Szaniszló Richárd, Domoki Soma, Budai Krisztián, Palotás Gábor, Zombor Levente, Szitha Miklós, Major Bence, Veze Katalin és Mucsi Gergő.


A programokat kiegészítette továbbá dobverő- és hangszerkiállítás is, melyen több cég is képviseltette magát, úgymint a SzegeDrums, Artbeat, Ashkatan, Sári-hangszer valamint a Gustavito Percussion, bemutatva az ütőhangszeres ütők, gumilapok, dobverők és hangszerek széles választékát.

A pénteki napot ütőhangszeres koncert zárta, mely egyben a Zene Világnapja alkalmából a Kar ünnepi hangversenye is volt. A koncerten a szegedi ütőhangszeres tanulók és hallgatók léptek fel, a legkisebb zeneiskolásoktól a diplomázó ütőhangszeres hallgatókig.


tamburo

A Tamburo ütőegyüttes fellépése a pénteki gálakoncerten

 

A DUSZK részletes programja és programfüzete megtekinthető a rendezvény honlapján: www.duszk.hu

A rendezvény megálmodója és szervezője, Mucsi Gergő, Karunk ütőhangszeres művésztanára.

Találkozzunk a III. DUSZK-on, az SZTE Bartók Béla Művészeti Karon 2023-ban!


A rendezvény a Nemzeti Kulturális Alap, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar és Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatásával jött létre.


Friss Hírek RSS

Friss hírek

2025. április 30.
2025. április 30.

Események

Rendezvénynaptár *