image12_kiemelt

59 év Szegeden tanult harsonásai találkoztak

2021. október 12-én egy igazán rendhagyónak nevezhető találkozóra került sor a Bartók Béla Művészeti Karon. Vörös József, harsona tanszakunk művésztanára, a Kar közeljövőben tervezett költözése és az épület felújítása okán úgy gondolta, összehívja mindazokat a harsonásokat, akik valaha ebben az intézményben tanultak. 59 év nálunk végzett harsonásai közül nagyon sokan eljöttek.

Ez is mutatja, hogy egy közös ügy érdekében hatalmas összefogásra vagyunk képesek. A találkozó során sor került Simon István harsona tanár halálának 10. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésre. Az általa átadott tudás révén növendékei, a mai napig is fontos pozíciókat töltenek be a magyar harsonás társadalomban.

image02

Az est folyamán a kötetlen beszélgetés mellett, egy közös fotóval búcsút vettek a harsonás épülettől, mely ily módon fennmaradhat az utókornak.

image0