SZTE ZMK 2016 június

2016. június 16.
Újabb nemzetközi siker a ZMK Zongora Tanszékén
2016. május 17.
A 2016. május 8-12. között megrendezett VIII. Nemzetközi Egyetemista Jazz Fesztiválon Binder Norbert (Klasszikus hangszerművész mesterképzési szak - zongora szakirány; I. évfolyam) elnyerte "A legjobb hangszeres" díjat.

Oktatója: Dr. Zsigmond Zoltán

Nemzetközi siker a ZMK Fafúvós Tanszékén
2016. május 12.

A 2016. május 7-én Filadelfiában megrendezett VIII. Nemzetközi Zenei Versenyen Szabó Sára (SZTE ZMK, Zenetanár osztatlan mesterképzési szak - fuvolatanár szakirány) III. díjat nyert.

Oktatója: Dr. Varga Laura

Nemzetközi siker a ZMK Zongora Tanszékén
2016. május 11.

A 2016. május 5-7. között Déván megrendezett XVIII. Sigismund Toduta Nemzetközi Zongoraversenyen elért eredmények:

-Felső Dorottya (SZTE ZMK, Előadóművészet alapszak - klasszikus zongora szakirány, II. évfolyam): I. díj

-Rónai Csilla (SZTE ZMK, Előadóművészet alapszak - klasszikus zongora szakirány, III. évfolyam): I. díj

Oktatójuk, Dr. Zsigmondné Dr. Pap Éva tanári különdíjban részesült.

2016. április 21.

Díszoklevél 2016
2016. április 07.

TÁJÉKOZTATÓ

díszoklevél adományozásáról

Azok a hangszeres zenetanárok, vagy magánének tanárok, akik oklevelüket 50 vagy 60 évvel ezelőtt, tehát 1966-ban, 1956-ban szerezték a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának jogelőd intézményében, 2016-ban arany, gyémánt díszoklevélre jogosultak.

A díszoklevelet kérelem alapján a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara adományozza annak, aki a zenetanári pályán eltöltött legalább 25 év munkaviszonnyal rendelkezik.

A díj adományozásának igazolására a kitüntetett díszoklevelet kap. A díszoklevél átadására ünnepélyes keretek között a diplomaosztó ünnepségünk részeként (2016. június 25-én) kerül sor.

A kérelmek leadási határideje: 2016. június 3.

A díszoklevél igényléséhez szükséges dokumentumok:

• Kérvény Prof. Dr. Tóth Péter dékán úr nevére címezve: SZTE Zeneművészeti Kar Dékáni Hivatala, 6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81.
  • Kitöltött adatszolgáltatási lap (letölthető itt )
  • Szakmai önéletrajz
  • Oklevél fénymásolata, vagy már korábban kiadott díszoklevél fénymásolata.

A díszoklevéllel kapcsolatos esetleges kérdéseikkel kérjük, forduljanak Bagoly Bettina igazgatási főelőadóhoz (telefonon: 62/544-600, vagy e-mailben: bagoly.bettina@music.u-szeged.hu).