A Hónap Hallgatója

2023. február 08.

Hallgatónk, Magyar Bálint trombitatanárnak tanul, de mellette a Hallgatói Önkormányzatnak (HÖK) is a tagja. A zenei életéről, a tanulmányairól és a HÖK-ben végzett feladatairól is kérdeztük.

2021. október 14.

Az idei az ő éve! Moszkvában kettő, Bécsben egy nemzetközi komolyzenei versenyen lett első. Most saját műveit adja ki, hetedik éve tanít, szabadidejében süt és nagyokat túrázik Simonnal a kutyájával. A Komáromból indult, most Szegeden élő és tanuló Misák Bencét az idáig vezető útról, mestereiről és terveiről faggattuk.

2020. június 02.

Hegedűművész, énekesnő, zeneszerző Szirtes Edina Mókus, aki a komolyzenét tartja anyanyelvének, miközben improvizálva keveri a különböző stílusokat és műfajokat. A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán diplomázó alkotótól azt is megkérdeztük, mit csinál, amikor nem a zenél?

2020. március 09.

A munkája, a hobbija, a szenvedélye az ütőhangszeres zene. Szives Márton az SZTE Bartók Béla Művészeti kar volt hallgatója mesélt az egyetemen eltöltött éveiről.

2019. december 17.

Imád tanítani, kutatást végez és egész nap pörög Samodai Bence János, aki a legnagyobb szenvedélyéről, a zenéről mesél a Bartók Béla Művészeti Karon.