2019. december 04.

Tóth László (Lecsó) - a Nemzeti Filharmonikusok szólótrombitása - tett látogatást és tartott mesterkurzust Karunkon. A kiváló trombitás a szegedi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett Boros József növendékeként, 2001-től a Nemzeti Filharmonikusok tagja.

2019. december 03.

2020 februárjában ötödik alkalommal kerül megrendezésre a Cziffra György Fesztivál, amelynek küldetése hazánk egyik legkiemelkedőbb zongoraművészének emlékápolása.

2019. november 27.

Huszonöt ország mintegy hatvan versenyzője vesz részt a Szegedi Nemzetközi Hárfaversenyen, amely 2019. november 27-től december 1-ig tart Szegeden, a Reök-palotában.

2019. november 22.

A Szegedi Szabadtéri Játékok 2019. november 27-ig várja a produkcio@szegediszabadteri.hu e-mail címre küldött - bármilyen szabadon választott barokk ária megjelölésével - magánénekszakos hallgatók jelentkezését.

Meghallgatás időpontja, helyszíne: 2019. december 3., kedd, Reök-palota

A jelentkezés feltétele a próbaidőszakban és az előadásnapokon való rendelkezésre állás.

2019. november 21.

2019. november 19-én, kedden teltházas hangversenyt adott a Budapesti Vonósok zenekar, valamint Karunk koncertfúvós zenekara a Vántus István Kortárszenenei Napokon. Szólistaként közreműködött Vigh Andrea hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora.

2019. november 20.

Időpont: 2019. november 27., szerda, 18 óra

Helyszín: SZTE BBMK, Liszt-terem

2019. november 18.

2019. november 28-án az SZTE Bartók Béla Művészeti Kara megnyitja kapuit a középiskolás diákok számára, akik betekintést nyerhetnek a Kar hallgatóinak mindennapjaiba. A Nyílt Napon látogatható órák a következők:

2019. november 14.

A 2019. november 4-8. között, Bulgáriában megrendezésre került nemzetközi trombitaversenyen az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar két hallgatója szerepelt sikeresen: Samodai Bence és Kovács Botond kategóriája I. helyezését nyerte el.

Samodai Bence abszolút első helyezett lett, ezért a Stara Zagora-i operaház szimfonikus zenekarának kíséretével játszhatott a gála koncerten.

Felkészítő oktató: Boros József főiskolai docens

Az elért eredményekhez ezúton is gratulálunk!

2019. november 07.

Időpont: 2019. november 15., péntek, 19 óra

Helyszín: SZTE BBMK, Fricsay-terem

2019. október 29.

A Szegedi Tudományegyetem Kutatók Éjszakája programsorozatában a Bartók Béla Művészeti Kar és a Természettudományi és Informatikai Kar közösen mutatta be az egyetemen kifejlesztett kottalapozó applikáció első verzióját.

2019. október 29.

Kabaré és dráma is szerepel a Szegedi Egyetemi Színház műsorán – derült ki az október 14-i évadnyitó sajtótájékoztatón a Pinceszínházban.

2019. október 29.

Hatszáznál is több kortárs mű a REÖK két emeletén. Ez a „Dimenziók”, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete (MAOE) tárlata. A 2019. november 17-ig látogatható kiállításról az önkéntes tárlatvezetőket, köztük az SZTE hallgatóit is irányító múzeumpedagógust kérdeztük.

Beszélgetés Dr. Tóth Péter zeneszerzővel, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar dékánhelyettesével
2019. október 28.
2019. október 17.

Színházbejárással, jelmezpróbával, beszédtechnikai foglalkozással, nyílt próbákkal és előadásokkal várták az érdeklődőket az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál programsorozat részeként a Szegedi Nemzeti Színházban 2019. október 8-án.

2019. október 04.
Friss Hírek RSS