Kiemelt hírek

2020. április 03.

Felmérést végeznek a Szegedi Tudományegyetemen, hogy a COVID-19 veszélyhelyzetben az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban felmerülő feladatok ellátására mely egyetemi alkalmazottak és hallgatók vállalnának önkéntes munkavégzést.

2020. március 31.

Tájékoztatjuk az egyetemi polgárokat, hogy a Szegedi Tudományegyetem által a koronavírus fertőzés terjedésének megelőzése érdekében hozott felsővezetői utasítások, valamint a Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság által kiadott körlevelek jelenleg is hatályosnak minősülnek és visszavonásig hatályban vannak.

2020. március 21.

Kedves Hallgatók!

A tanulmányi ügyeiket a megszokott beosztás alapján e-mailen és telefonon is intézhetik a távoktatás idején. Ezen felül a cikkben leírt platformokon keresztül biztosítjuk az online, de mégis személyes ügyintézést.

2020. március 30.

Coursera for Campus együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a Coursera, hogy ezzel is támogassák a koronavírus-fertőzés kapcsán bevezetett online tanulást. Az együttműködés értelmében az SZTE hallgatói ingyen férnek hozzá a világ legjobb egyetemeinek és vállalatainak mintegy 4000 kurzusához.

2020. március 16.

A március 15-i ünnep alkalmából az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar három oktatóját is állami kitüntetésben részesítették: Dr. Tóth Pétert, Szecsődi Ferencet és Dr. Nátyi Róbertet.

A kitüntetésekhez ezúton is gratulálunk!

Friss Hírek RSS

Rendezvénynaptár *

• április 7.
    18:00 - 19:00
    Betekintés az ütőhangszerek különleges világába Mucsi Gergő előadásában. Interaktív hangszertörténeti előadás nem csak zenészeknek.
  • április 8.
    14:00 - 18:00
  • április 16. 10:00 - 19. 20:00
    A rendezvény számos színes programmal várja az érdeklődőket: mesterkurzusok, hangversenyek, ifjúsági versenyek kerülnek megrendezésre, az eseményt pedig az előző évekhez hasonlóan egy rendkívül látványos tangó és flamenco gálaest zárja, melynek közreműködői neves világhírű művészek.
  • április 20. 10:00 - 26. 20:00
    Az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar hagyományos rangos versenyére a világ minden tájáról érkeznek versenyzők, akiknek a megmérettetését az érdeklődők figyelemmel kísérhetik az elő- és középdöntők napján a Szent-Györgyi Albert Agórában, valamint a döntő alkalmával a Szegedi Nemzeti Színházban.
  • április 27.
    19:00 - 20:00
    A szegedi TAMBURO ütőegyüttes önálló estje. Műsorukban megtalálhatók klasszikus, kortárs és tradícionális ütős zenék, népszerű átiratok.