Kiemelt hírek

2020. szeptember 29.

Jelentkezési határidő: 2020. október 19. hétfő 12.00 - Jelentkezni a Jelentkezési lapon lehet (CooSpace üzenetben, vagy papíron benyújtva)

A TDK dolgozat leadási határideje: 2020. november 3., kedd 12.00

A Kari Konferencia időpontja és tervezett helyszíne: 2020. november 13. péntek 13.00 – Fricsay-terem

2020. szeptember 25.

A Szegedi Tudományegyetem tizedik alkalommal rendezi meg a nagy SZTE véradást, amelynek célja, hogy legalább 300 életet mentsenek meg az egyetemi polgárok. Ehhez nem kell más, mint hogy százan adjanak vért szeptember 29-én, 9 és 16 óra között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2020. szeptember 17.

A Bartók Béla Művészeti Kar 3 hallgatója, Vörös Júlia, Bihary Ferenc és Nagy Gyula lépett fel az egyetemi tanévnyitó flashmobon. Az eseményről készült cikk itt olvasható.

2020. szeptember 15.

Szeretnéd te írni a SZTEminárium magazin következő cikkeit? Jól bánsz a szavakkal, szeretsz írni, vagy bepillantanál egy szerkesztőség munkájába? Jelentkezz újságíró gyakornoknak!

Szeretsz fotózni és tudsz bánni a fényképezőgéppel? Szívesen készítenéd te a következő magazin cikkeihez a képeket? Jelentkezz fotós gyakornoknak!

2020. szeptember 08.

Már több mint 320 ezren töltötték ki a Magyar Adatszolgáltató Kérdőívet (MASZK), amelynek válaszaiból a koronavírus várható terjedését próbálják előre jelezni az Innovációs és Technológiai Minisztérium járványmatematikai kutatói. A Szegedi Tudományegyetem által vezetett kutatócsoportban magyar tudósok országos adatok alapján elemzik a járvány hazai hatásait.

2020. szeptember 08.
2020. szeptember 04.

A koronavírus-járvány terjedésének megelőzése és az egyetemi hallgatók egészségének megóvása érdekében szigorú intézkedések mellett kezdődik meg az oktatás 2020. szeptember 7-én, a Szegedi Tudományegyetemen. A tanévnyitó ünnepség elmarad, a gyakorlati órákat személyesen, az előadásokat a járványügyi szabályok betartásának függvényében jelenléti és online formában tartják meg.

2020. július 30.

Szokody Anikó külföldi tanítványa, Yuan Chang két nemzetközi zongoraversenyen is eredményesen szerepelt.

Görögországban a "Muse 2020" International Piano Competition" versenyen 2. helyezést ért el; a „2020 Grand Prize Virtuoso "Salzburg" International Music Competition” versenyen pedig 1. helyezett lett.

Az elért eredményekhez ezúton is gratulálunk!

Friss Hírek RSS

Rendezvénynaptár *