Kiemelt hírek

2021. április 09.

Az SZTE BBMK Koncertfúvós Zenekara, a moszkvai Nemzetkozi Online Fúvószenekari Versenyen 1. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Csikota József volt, Karunk Rézfúvós Tanszékének adjunktusa.

Az elért eredményhez ezúton is gratulálunk!

2021. április 06.

Időpont: 2021. szeptember 25., szombat

Helyszín: SZTE Bartók Béla Művészeti Kar, Fricsay-terem

Jelentkezési határidő: 2021. szeptember 10., péntek

2021. április 01.

Karunk fuvolaszakos hallgatója, Misák Bence a "Moscow International Music Competion" versenyen 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára, Prof. Dr. Varga Laura, a Fafúvós tanszék vezetője különdíjban részesült.

Az elért eredményekhez ezúton is gratulálunk és további jó munkát és sok sikert kívánunk!

2021. március 30.

Szirtes Edina Mókus, Erkel Ferenc-díjban részesült kiemelkedő zenei tevékenységéért. A hegedűművész, zeneszerző és énekesnő szorosan kötődik a város életéhez: a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán végzett és állandó, visszatérő vendége az Őszi Kulturális Fesztiválnak. Az interjúban beszámol arról, mit jelent számára az állami kitüntetés, milyen formációi vannak most, és hogy mi az a meghatározó tudás, amit az SZTE adott neki.

2021. március 29.

A BBMK Zeneelmélet Tanszék javasolt ének-zene tanár; zeneismeret tanár szakdolgozat témái a 2020/21-es tanévtől.

2021. március 26.

A 2.h-moll hegedűversenyt hallgatva ünnepelte Bartók Bélát a zeneművész 140. születésnapján Nátyi Róbert művészettörténész. A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar dékánját a jeles évfordulón, március 25-én a „szülinapos névadójuk” hatásáról is kérdeztük.

2021. március 16.

Karunk külföldi hallgatóinak jelentős része Kínából érkezik Szegedre, ezért az SZTE Karrier Iroda, a Konfuciusz Intézet és a BBMK Dékáni Hivatal munkatársainak együttműködésével megszületett a Karunk kínai nyelvű honlapja is.

2020. szeptember 02.

SZTE BBMK Tanulmányi Osztály ügyfélfogadási rendje

2021. március 8., hétfőtől visszavonásig:

2021. március 04.

Az SZTE Kitüntetési Szabályzata alapján azon volt hallgatóknak adományozható díszoklevél, akik diplomájukat 50, 60, 65 vagy 70 éve szerezték, közmegbecsülésre méltók és szakmai munkájukkal, egész életútjukkal az Egyetem hírnevét öregbítették.

Az igénylések beküldési határideje: 2021. május 31., hétfő

2021. január 07.

A Szegedi Tudományegyetem képzéseire első helyen jelentkezők ingyenes és korlátlan hozzáférést kapnak a Coursera for SZTE programhoz - mintha már most az egyetem polgárai lennének.

2020. december 11.

Művészeti képzést biztosító 15 képzőhely közül a legjobb az MTA-címmel rendelkező oktatók aránya alapján az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar.