Kiemelt hírek

2022. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetem általános szenátusválasztást tart.

2022. szeptember 27.

A Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program (KKÖP) a Kormány által 2013-ban alapított ösztöndíj, melynek célja a megfelelően képzett, szakmailag elhivatott, gyakorlati tapasztalattal rendelkező pedagógus-utánpótlás biztosítása.

2022. szeptember 22.

A Szegedi Tudományegyetem polgárai önzetlen segítsége tovább folytatódhat – a szervezők kérik: 2022. szeptember 27-én is mentsünk meg együtt legalább 300 életet.

2022. szeptember 19.

A Tudományos Diákköri Konferencia a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a hazai felsőoktatásban, a minőségi értelmiségi képzés kiemelt területe. Célja, hogy a tehetséges hallgatók a képességeiknek megfelelően készülhessenek fel életpályájukra, megismerjék a tudományos kutatómunka és művészi tevékenység alapjait, módszereit, bekapcsolódjanak egy-egy tudományterület kutatásaiba, illetve a művészeti életbe.

2022. szeptember 09.

„PÓTPÁLYÁZAT: a Szegedi Tudományegyetem az ERASMUS+ program keretében pótpályázatot hirdet a 2022/2023. tanévre ERASMUS+ és EUGLOH partnerintézményekbe, amelynek beadási határideje szeptember 30. 12:00 óra.

2022. április 06.

Kimagasló képzőművészeti publikációs tevékenységéért, művészeti írói munkássága elismeréséül Magyarország egyik legrangosabb szakmai elismerését a Magyar Művészeti Akadémia Művészeti Írói Díját vehette át tegnap Dr. Nátyi Róbert az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar dékánja.

2022. január 17.

Újabb ösztöndíj-lehetőséget hirdet a Szegedi Tudományegyetem a 2022-es felvételi eljárás során. Az SZTE-re első helyen jelentkező és felvételt nyert hallgatók a START Ösztöndíj Plusz-ra pályázhatnak. A nyerteseknek a díjköteles emelt szintű érettségi díját, vagyis 50 ezer forintot térít vissza az intézmény, ezzel támogatva a határon túli, de Magyarországon is érettségiző, illetve újraérettségiző jelentkezőit.

2022. január 11.

English, maybe? Imádsz nyelveket tanulni? Rettegsz a nyelvvizsgától? Szeretnéd megalapozni a jövődet? Mindegy milyen indíttatásból tanulnál, vár az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet (IKI)!

2021. november 29.

Az SZTE Start ösztöndíjra azok pályázhattak, akik első helyen jelentkeztek a 2021-es felvételi eljárás során a Szegedi Tudományegyetemre, és oda felvételt nyertek. Karunkon Fehér Ilona, Kocsis Márton és Farkas Réka részesült az ösztöndíjban.

Az elnyert ösztöndíjakhoz ezúton is gratulálunk!