SZTE ZMK 2019. július

2019. július 30.

Pont Ott Parti-n várták majd ünnepelték a 2019. évi felvételi ponthatár húzást a Szegedi Tudományegyetemre pályázó fiatalok. A 2019. július 24-i SZTE POP-ot követő esti sajtótájékoztatón kiderült: 6 százalékkal növelte hallgatói létszámát a 2019-es központi felvételi eljárásban az SZTE.

2019. július 30.

Az SZTE 11 kara és Tanárképző Központja hirdet pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzéseken. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, 2019. augusztus 7-ig jelentkezhetnek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.

2019. július 26.

„Látni kell! Hallani kell az Aidát mindenkinek az életében legalább egyszer!” – fogalmazott Ádám Zsuzsanna. Az SZTE Zeneművészeti Karon diplomázó operaénekes sikersorozata újabb csúcspontján Aidaként lép a Dóm téri csillagfényes színpadra. A Szegedi Szabadtéri Játékok 2019. július 26-án és 27-én esedékes operabemutatója előtt kérdeztük a drámai szopránként ismertté vált egykori szegedi egyetemistát, Ádám Zsuzsannát emlékekről és Verdiről.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázat ZMK rangsor
2019. július 22.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázat eredménye az SZTE Zeneművészeti Karán:

Az SZTE Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Bizottsága 2019. július 19-én rangsorolta az ösztöndíjra pályázókat.

A bizottság által jóváhagyott ZMK ragsor a következő:

Az ösztöndíj pályázat nyertese: Karácsony Bernadett

Tartalék listára felterjesztett hallgató: Bogáthy Júlia