szte_rektori_hivatal

Fülei Balázs zongoraművész szólóestje

SZTE Rektori Hivatal díszterme, Dugonics tér 13.

Október 29. kedd 19.00

Műsor:

Beethoven: e-moll szonáta, Op. 90

Liszt: Aux cyprés de la Villa d'Este - Thrénodie II

Wagner-Liszt: O du mein holder Abendstern (Tannhäuser)

Virágh András Gábor: Tantris – ősbemutató

Szünet

Beethoven: 6 bagatell, Op. 126

Wagner-Kocsis: Trisztán és Izolda - Előjáték

Wagner-Liszt: Izolda szerelmi halála

Fülei Balázs zongoraművész 1984-ben született Kecskeméten. Zongorázni 8 éves korában kezdett. 2008-ban kitüntetéssel diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, majd ugyanitt 2013-ban doktori fokozatot szerzett. Számos nemzetközi verseny díjazottja, 14 éves kora óta hangversenyezik. 2005-2008-ig a New Master On Tour koncertkörút szólistájává választották, szólóestet adott az amszterdami Concertgebouwban, a hágai Diligentiában, és Európa számos nagyvárosában. 2008 novemberében New Yorkban, a Carnegie Hallban adott debütáló koncertet, 2010 januárjában a Wiener Konzerthausban, 2011-ben pedig a tokiói Kioi Hallban. Rendszeres fellépő a Művészetek Palotájában. Szólistaként meghívást kapott számos magyar és külföldi szimfonikus zenekarhoz, 2012 szeptemberében a bombay-i szimfonikus zenekarral lépett fel. A koncertezés mellett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, mesterkurzust tartott Amerikában a texasi TCU-n és Magyarországon. Számos magyar szerzővel kapcsolatban áll, kortárs művek ősbemutatói fűződnek nevéhez, 2010-ben Junior Príma-díjjal, 2011-ben pedig Artisjus-díjjal, 2012-ben a Solti Foundation díjával tüntették ki.