Kamaraest - műsoron Brahms és Ravel zongorástriója

Időpont: 2019. február 14. 19 óra

Helyszín: SZTE Zeneművészeti Kar, Fricsay-terem

Február 14-i hangversenyünkön a német romantika és a francia impresszionizmus egy-egy emblematikus kamarazenei alkotása szólal meg. A H-dúr zongorástrió Brahms legelső opus-számmal ellátott és nyomtatásban is megjelent kamarazenei kompozíciója – mindössze huszonkét éves volt, amikor bemutatták 1855-ben. Ám a darab története itt nem ért véget: az idős mester élete végén újból elővette, és szinte újrakomponálta. Ez az új verzió – mely a koncerten is elhangzik – áradó dallamosságával, nagyívű formáival igazi 19. századi remekmű. Érdekessége, hogy legelőször Budapesten csendült fel, 1890-ben. Ravel egyetlen zongorástriója ennél mindössze huszonöt évvel később született, mégis teljesen más stílust képvisel: egzotikus harmóniáival, aszimmetrikus ritmusaival, ritka hangszeres effektusaival különleges zenei világba kalauzolja hallgatóit. Az előadókat sok éve összekapcsolja kamarazene iránti lelkesedésük, emellett mindhárman tanítanak is: Farkas Katalin a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének, Scholz Anna a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának adjunktusa, Kéry Tamás pedig a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára.

Trio_Szeged