MuPa_cover

Szegedi Kortárszenei és Előadóművészeti Szakkollégium koncertje a Művészetek Palotájában

2015. május. 6. (szerda) 17:00 – 18:00, Művészetek Palotája, Üvegterem

A Szegedi kortárszenei és előadóművészeti szakkollégium 2013 december 18. alakult a Szegedi tudományegyetem Zeneművészeti Karán. Egy olyan kiemelt tehetség gondozási platform létrehozása, mely jelentős mértékben befolyásolja az érdemeik alapján tagsági jogviszonnyal rendelkező hallgatók előadóművészeti, zeneszerzési, és különböző zenetudományok területén végzett kutatási tevékenységeit. A szakkollégium kiemelt célja a Zeneművészeti Kar hallgatóinak hangszeres előadóművészeti lehetőségeinek bővítése, tehetségük kibontakozásának, fejlődésének támogatása elősegítése. A koncert programját többek között az Országos Dohnányi Ernő Főiskolai Kamarazenei Versenyen, és a debreceni Zongoraverseny magyar zeneszerzők műveiből zongoraverseny díjazott produkcióból állítottuk össze.

A koncert programja:

Beethoven: Razumovszkij kvartett I. Tétel Op. 59 No. 1. I. Tétel

előadják:

Nagy Levente – hegedű

Várkoly Etele – hegedű

Tóth Anikó – mélyhegedű

Nádas Csilla - gordonka

Dohnányi Ernő:f-moll intermezzo Op. 2 No. 3.

h-moll capriccio Op. 2. No. 4.

előadja: Kakuk Tünde - zongora

Paganini: Nel cor piu non mi sento (variációk szólóhegedűre Paisiello