22-igf_kiemelt

22. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál (Szeged IGF)

Időpont: 2021. október 13-17.

A fesztivál Szegeden az alábbi 29 művészt mutatja be idén:

• Álex Garrobé (Spanyolország)
  • Alexander Swete (Ausztria)
  • Anders Clemens (Norvégia)
  • Beke István Ferenc (Románia)
  • Bernáth Ferenc (Magyarország)
  • Bianka Salaty Lengyelország
  • Roth Ede Magyarország
  • Vihula Mihajlo Magyarország
  • Zarko Ignjatovic Szlovénia

A Szeged IGF Magyarország legrégebben működő és egyben az egyik legjelentősebb gitáreseménye, mely a gitár kiváló művészeit és színes programokat hoz el a világ minden tájáról. A rendezvény 4 kategóriában nyújt kikapcsolódást, izgalmat vagy épp hasznos információt:

• Szórakozás a gitár széles látókörű rajongóinak, melynek csak a képzelet szab határt. A legkülönfélébb zenei stílusokban, lehet az klasszikus, világ- vagy könnyűzene és meglepő kombinációkban más művészeti ágakkal. Ezen események helyszínei koncerttermek, bárok, templomok vagy épp az otthoni kényelmes fotel, az élő internetes közvetítésnek köszönhetően.
  • Interaktív gitároktatás amatőröknek, tanulóknak, gyerekeknek, akik elismert zenészektől tanulhatnak.
  • Izgalmas, nyilvános verseny a klasszikus gitár fiatal sztárjaival a világ élvonalából, ezenfelül showcase, mesterkurzus számukra.
  • Kapcsolatépítési lehetőség, workshop kíváncsi szakembereknek (zenészek, menedzserek, fesztivál promóterek, zenei intézetek vezetői, producerek, zenei újságírók).

2018-tól a Szeged IGF részese a EuroStrings-nek, mely az első európai klasszikus gitárfesztivál együttműködés, többéves projekt 19 fesztivál részvételével Horvátországból, Finnországból, az Egyesült Királyságból, Németországból, Ausztriából, Olaszországból, Hollandiából, Montenegróból, Bulgáriából, Spanyolországból Portugáliából, Észtországból és Bosznia-Hercegovinából.

A professzionális struktúrán alapuló összefogás a feltörekvő gitárművészeknek promóciós és oktatási lehetőséget biztosít, a résztvevő fesztiválok között művészeket, eseményeket és Európa fő gitáreseményét megosztva. A fő cél a fiatal sztárok karrierjének nemzetközi színtéren való segítése, az európai piac erősítése és a világ többi részével együttműködve egy modern, stabil klasszikus gitár színtér kialakítása.

A Szeged IGF büszke rá, hogy a fesztivál első éveitől kezdve teltházas koncertekkel és jelentős média érdeklődést generálva tudott hozzájárulni a klasszikus gitár népszerűsítéséhez Magyarországon. A fesztivált Pavlovits Dávid, gitárművész-zeneszerző alapította 1999-ben. Ő maga több, mint 30 országban lépett fel, olyan kultikus helyeket megjárva, mint New Yorkban a Carnegie Hall, illetve Montreal, Moszkva, Ankara, Sanghaj. A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának docenseként az ország egyik legnépszerűbb és legsikeresebb klasszikus gitár közösségét fogja össze. A Virtuózok komolyzenei tehetségkutató győztesei közül többen is az ő tanítványai voltak.

A Szeged IGF erős szakmai háttérrel, ösztöndíj programokkal és a fesztivál keretében szervezett fellépési lehetőségekkel támogatja a fiatal sztárokat. Megalapításával a cél nem csak egy hosszantartó tradíció megalkotása volt, hanem az is, hogy nemzetközileg elismert sztárokat hozzon a Szegeden és környezetében élő közönségnek. Az évek során összesen 5 kontinens, 31 országából hívtunk meg neves művészeket.

Program:

2021. október 13., szerda

Helyszín: Benczúr Ház Kulturális Központ, Díszterem (1068 Budapest , Benczúr utca 27.)

19:00-20:30 Lucas Somoza, Žarko Ignjatović, Bernáth Ferenc és Julia Trintschuk szólókoncert

2021. október 14., csütörtök

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar (6722 Szeged, Tisza Lajos körút 79-81.)

20:00-21:30 Marcin Dylla és Nickmann Marcell szólókoncert

2021. október 15., péntek

14:00-17:00 8. Szeged IGF Nemzetközi Gitárverseny - Pro kategória DÖNTŐ (EuroStrings)

17:00-18:00 Stringboost és Vihula Mihailo előadás

18:00-19:00 Kevin Loh és Cheng Shi online koncert

20:00-21:30 Peter Graneis és Alexander Swete szólókoncert

2021. október 16., szombat

09:00 - 12:00 8. Szeged IGF Nemzetközi Gitárverseny

14:00- 17:00 8. Szeged IGF Nemzetközi Gitárverseny

17:00 - 18:00 Gyüdi Sándor és Bernáth Ferenc előadása

18:00 - 19:00 Bianka Salaty és Marcin Kuzniar online koncert

20:00 - 21:30 Álex Garrobé és Girán Péter szólókoncert

2021. október 17., vasárnap

18:00 - 19:00 OutReach és Lovro Peretic online koncert

Helyszín: Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Konferenciaterem (6721 Szeged, Párizsi körút 8-12.)

20:00 - 22:00 Gálaest: Florian Larousse és Giampaolo Bandini & Cesare Chiacchiaretta Tango Duo koncert

A fesztivál kiemelt művészei:

GIAMPAOLO BANDINI (IT)

MARCIN DYLLA (PL)

A rendezvény, illetve a koncertek csak érvényes oltási igazolvány felmutatásával, vagy maszk viselésével látogathatók.

A teljes programért, kérem látogasson el a https://www.gitarfesztival.hu/hu/programok weboldalra.

Minden információ a Szeged IGF Nemzetközi Gitárversenyről:

Minden információ a EuroStrings ösztöndíj programról:

Egy kis ízelítő a tavalyelőtti fesztiválból:

szeged_igf

Kapcsolat: