unnep_kiemelt

Jubilál a Szegedi Egyetemi Énekkar

Idén ünnepli fennállásának 90. évfordulóját a Szegedi Egyetemi Énekkar. A jubileum alkalmából 2015. november 21-én, szombaton 17.30-kor ünnepi koncertet tartanak az SZTE Zeneművészeti Kar Fricsay Ferenc Hangversenytermében.

A koncerten az egykori kórustagok külön műsorblokkban szólaltatnak meg néhány kórusművet Cser Miklós és Gyüdi Sándor vezényletével. A hangversenyen felcsendül két új kórusmű is, melyet a Szegedi Egyetemi Énekkar számára komponált Tóth Péter, az SZTE Zeneművészeti Kar dékánja és Dobszay-Meskó Ilona, korunk néhány női zeneszerzőjének egyike. A kórus karnagyai 1996-tól Kohlmann Péter és Száz Krisztina, akik 2016-ban töltik a kórussal való munkálkodásuk 20. évfordulóját.

November 21-én, 16 órakor az SZTE Gyakorló Gimnázium I. emeleti folyosóján emlékező koszorúzást tartanak az együttes egykori karnagya, Szécsi József emléktáblájánál.

Friss Hírek RSS