naturkurt_294

Nagy sikert aratott Varga Ferenc kürtművész natúrkürt kurzusa.

A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának szervezésében 2014. szeptember 20-án előadással egybekötött natúrkürt bemutatót és workshop-ot rendeztünk.

naturkurt_262

Varga Ferenc, az „ Orchester Wiener Akademie” régizene együttes tagja –egykori növendékünk- kópia hangszeren és Juhász Zoltán hangszerész mester vadonatúj hangszerein mutatta be a natúrkürt hangzását és az abban rejlő lehetőségeket.

naturkurt_267

Az előadáson szó esett a historikus kürtök kialakulásáról, és hogy hogyan váltak vadászati kellékből zenekari, sőt szóló hangszerré.

naturkurt_268

A Szegedi Szimfonikus Zenekar kürtösei, intézményünk-, valamint a Vántus István Gyakorló Iskola tanárai, továbbá a Békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolából, a gyulai Erkel Ferenc Zeneiskolából,

naturkurt_278

valamint a kiskunfélegyházi zeneiskolából sok kürtös kolléga, számos konzis, -és zeneiskolás növendék hallgatta végig a mini-koncerttel egybekötött előadást, majd személyesen is megtapasztalhatta, hogyan kell megszólaltatni a natúrkürtöt.

A rendezvény nagy sikert aratott szakmai körökben.

naturkurt_271