Bemutatkozás

A Szegedi Kortárszenei és Előadóművészeti Szakkollégium 2013. december 18-án alakult a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán.

A szakkollégium jelentkezési lapja innen letölthető.


A szakkollégium céljai:


Egy olyan kiemelt tehetség gondozási platform létrehozása, mely jelentős mértékben befolyásolja az érdemeik alapján tagsági jogviszonnyal rendelkező hallgatók előadóművészeti, zeneszerzési, és különböző zenetudományok területén végzett kutatási tevékenységeit.


A szakkollégium kiemelt célja a Zeneművészeti Kar hallgatóinak hangszeres előadóművészeti lehetőségeinek bővítése, tehetségük kibontakozásának, fejlődésének támogatása elősegítése.


A szakkollégium külön foglalkozik tagjai hangszerüknek megfelelő zenekari repertoár klasszikus irodalmának elsajátításával.


Tematikában igazodva a meghatározó hazai és nemzetközi zenekarok próbajáték követelményeihez. A cél itt az, hogy a diploma után, olyan gyakorlati tudással rendelkező hangszerművész hagyja el intézményünket, aki talpraesetten tud pályázni és részt venni egy próbajáték procedúrán.


A szakkollégium kiemelt célja tagjai tudományos fokozatszerzésének ösztönzése. Kapcsolatok kialakítása az SZTE és más felsőoktatási intézmények doktori iskoláival. Ezen cél eléréséhez konferenciákat, szemináriumokat, mesterkurzusokat szervez.

A kollégium kiemelt célja tagjai művészeti eredményeinek, tudományos, művészeti jellegű publikációinak gyarapítása, OTDK versenyekre való felkészítése.


A kollégium társadalmi szerepvállalásként kiemelt céljai között szerepel a kortárs /elsősorban magyar/ szerzők műveinek népszerűsítése, és általában a kortárszene értékeinek közvetítése, megszerettetése a régió és az ország koncertlátogató közönségével.


A kollégium célja foglalkozások, műhelyek létrehozása, amely olyan művészeti kohéziós közeget teremt, ami ösztönzőleg hat kortárszenei művek keletkezésére, tanulmányozására és azok interpretációjára.

Friss Hírek RSS

Friss hírek

2025. április 30.
2025. április 30.

Események

Rendezvénynaptár *