Vizsolyi Lívia - FAGOTT

Vizsolyi_Livia-696x1024

Zenei tanulmányait a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolán majd a Zeneakadémián végezte, mesterei Rudas Imre és Janota Gábor voltak. Ötödéves korában I. helyezést ért el a Zeneakadémia jubileumi versenyén, melynek jutalma egy finnországi koncertkörút volt. 1975-ben szerzett fagott-művész és középiskolai fagott-tanári diplomát, jeles minősítéssel.


Szakmai pályafutását 1975. április 1-jén kezdte a Győri Filharmonikus Zenekar tagjaként, majd szeptember 1-től a budapesti XIV. kerületi zeneiskola tanáraként. Abban az időben rengeteg szóló-szereplésre nyílt alkalma, az Országos Filharmónia, illetve az I. István Zenekar szólistájaként. A hazai fellépések mellett számos nemzetközi színpadon is bemutatkozott. Részt vett a Prágai Nemzetközi Versenyen, ahol IV. helyezést ért el, valamint Anconában és Toulonban is versenyzett.

1978-ban a Győri Zeneművészeti Főiskola, illetve Szakközépiskola tanára lett.


1990-ben Szegedre költözött, ahol a város Konzervatóriumának adjunktusa, majd később docense lett. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának főiskolai oktatója.

Tanári tevékenysége mellett a Szegedi Szimfonikus Zenekar szólamvezető I. fagottművésze lett. A zenekari évei során a sok szimfonikus koncert mellett alkalma volt az opera-repertoárt is megismerni. Hosszú ideig játszott a Pál Tamás vezette Salieri-kamarazenekarban, turnézott és lemezfelvételek készítésében vett részt.


1999-től 4 db szóló CD felvétele jelent meg, de jelent meg lemeze a Szegedi Fagott Trióval valamint készített Kocsár Miklós műveit bemutató kortárszenei lemezt is.

Alapító tagja az országszerte rendszeresen koncertező Szeged Classic Trio-nak (Vizsolyi Lívia – fagott, Varga Laura – fuvola, Klebniczki György – zongora). A trió 2015-ben jelentette meg első lemezfelvételét. Mindhárman az SZTE Zeneművészeti Karának Artisjus-díjas művészei, oktatói.


Szólistaként is rendszeres szereplője Szeged zenei életének. A város már két alkalommal tüntette ki Alkotói Díjjal, kapott Kazinczy Emlékérmet és Szeged Kultúrájáért ezüst és arany plakettet. 2003-tól három alkalommal a Szegedért Alapítvány támogatásának is büszke birtokosa lehetett.


Rendszeresen tart mesterkurzusokat országszerte és külföldön egyaránt. Tartott mesterkurzust Görögországban, Thesszalonikiben három alkalommal valamint Portugáliában, Mirandelában is.


A hangszeres oktatáson kívül, fontosnak tartja az ifjúság zenei műveltségének fejlesztését is. Ennek érdekében hozta létre az „Áloműző Kamaravarázs” című kamarazenei bérletsorozatot, ahol zenekari művészkollégáival az iskolákba, „gyermek-közelbe” viszik hangszereiket. Készített egy tervezetet egy tv csatorna számára is, mely a megvalósulás felé közeledik: az „Álmodjatok hangszerekről” című sorozat, ismeretterjesztő jellege miatt, szintén a gyermekek felé közelítene.

„Illanó szavak, tovatűnő dallamok” címmel Dobos Kati színművész- és Natalia Gorbunova hárfaművésznővel rendszeresen fellépnek a város különböző kulturális helyszínein.

Az asztmás gyerekek javára eddig három jótékonysági koncertet sikerült szerveznie.


2015-től a Szegedi Szimfonikus Zenekar örökös tagjai közé választotta.

2015-ben első ízben rendezte meg az I. Fagottos Fesztivált.