Mucsi Gergő - ÜTŐHANGSZER

mucsi_gergo

Mucsi Gergő 2010-ben szerzett ütőhangszerművész, -tanári diplomát a Szegedi Tudományegyetemen. 2019 óta a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának ütőhangszeres oktatója, az SZTE Neveléstudományi Doktori Iskola doktorandusza. Doktori témája és kutatási területe a ritmusérzék átfogó elemzése, és a ritmikai készségek fejlesztési lehetőségeinek vizsgálata. 2020-tól a Magyar Művészeti Akadémia művészeti ösztöndíjasa.

 

Tanulmányai alatt több országos és nemzetközi szakmai verseny díjazottja és nyertese volt, egyetemi évei alatt számos országos és helyi ösztöndíj ismerte el kiemelkedő szakmai munkáját.

 

A zene gyakorlata mellett fontosnak tartja a zene elméleti, tudományos megközelítését is, ezért tanulmányai alatt a tudományos diákköri mozgalom aktív tagja volt, melyben azóta is szerepet vállal, immár oktatóként, témavezetőként.

 

A tudományos munkán túl az ütőhangszerek széleskörű megismertetése, az ismeretterjesztés is kiemelt szakmai céljai közé tartozik. Több hangszertörténeti írása is megjelent online és nyomtatott cikk formájában. Számos ismeretterjesztő foglalkozás, rendezvény szervezője és fellépője.

 

A hangszínek és különleges hangzások megszállottjaként folyamatosan új megszólalási módokat keres. Aktív tagja a hazai koncertéletnek, legyen szó klasszikus-, kortárs-, világ-, vagy jazz zenei műfajokról. Művészbarátaival rendszeresen szerepel improvizatív avantgard és experimentális zenei produkciókban is.

 

2019-ben szervezte meg hagyományteremtő céllal a Dél-Alföldi Ütőhangszeres Szakmai Nap és Konferenciát, valamint 2020-tól évente a Tavaszi Ütős Napokat, Szegeden.

 

Számos szakcikke, tanulmánya jelent meg művészeti és neveléstudományi szaklapokban.

A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasaként jelenleg hiánypótló ütőhangszer-történeti kutatómunkát folytat, szakmai kiadványokat készít.