Oktatóink

Bonecz Tamás - magánének

Bonecz Tamás - magánének

2026. április 20.
1 perc

Szegeden születtem 1971-ben, itt nőttem fel és zenei tanulmányaim nagy részét is szülővárosomban végeztem. Énekművész tanárként 1999-ben diplomáztam. Több programban is részt vettem főleg Angliában és Olaszországban az elmúlt évtizedekben, ahol komoly szakmai tapasztalatokat szereztem, és értékes kapcsolatokra tehettem szert. Három éve tanítok az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar Magánének Tanszékén. Előtte 23 évig a Szegedi Nemzeti Színház énekkari művészeként dolgoztam. Véleményem szerint az éneklés és annak művészete a legcsodálatosabb része a muzsikálásnak. A legközvetlenebb és legegyszerűbb, de egyben a legbonyolultabb és legkifinomultabb “hangszere” a zeneművészetnek. A szép éneklés, “Bel Canto” - sajnos mára már kissé el is használt címe - letisztult világa az, amit szeretnék minél inkább átadni a hallgatóknak oktatói munkám során. A Nyári Akadémia jó alkalom lehet, hogy a jelentkezők egy kis motiváló ízelítőt kaphassanak mindebből.

Bonecz_Tamas