A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kara 2026. május 7-én kiemelt nemzetközi vendégeket fogadott. Karunk vendége volt a kolumbiai Universidad del Quindío rektora, Prof. Dr. Luis Fernando Polanía Obando, valamint az intézmény nemzetközi igazgatója, Eduardo Perafán Del Campo.
A látogatás célja, hogy feltérképezze azokat a közös pontokat és lehetőségeket, amelyek a két intézmény közötti szorosabb tudományos és oktatási kapcsolat kialakításához vezetnek.