SZTE BBMK Hírarchívum

4719c724-df4e-1783-8387-57ec32eb93b6

Meghosszabbították az ügyintézési határidőt az E-felvételiben!

Meghosszabbították az ügyintézési határidőt az E-felvételiben!

2026. június 03.
1 perc

Meghosszabbították az ügyintézési határidőt az E-felvételiben – tovább lehet dokumentumokat pótolni és sorrendet módosítani.

A 2026A felsőoktatási felvételi eljárásban meghosszabbították a jelentkezők számára az E-felvételi ügyintézési időszakát.

Az adat- és sorrendmódosításra, valamint a dokumentumpótlásra mostantól egészen 2026. július 9. éjfélig van lehetőség.

Azok a jelentkezők, akik az idei évben külföldön szereznek végzettséget, szintén több időt kapnak az ügyintézésre:
- a külföldi végzettséget szerzők 2026. július 15-ig,
- a romániai érettségi vizsgát tevők pedig 2026. július 16-ig tölthetik fel eredményeiket az E-felvételi rendszerébe.

A hosszabbítás célja, hogy minden jelentkező biztonságosan fel tudja tölteni a szükséges dokumentumokat, és azok feldolgozása a ponthatárok megállapításáig megtörténhessen.

A felvételi ponthatárok kihirdetésére várhatóan 2026. július 23-án este kerül sor.

A módosított határidőket az Oktatási Hivatal már közzétette a Felvételi tájékoztatóban és a kapcsolódó tájékoztató anyagokban is.