Universitas

2015. június 29.

81 PhD-hallgatót avatott doktorrá a Szegedi Tudományegyetem szenátusa 2015. június 26-i ünnepi ülésén a Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. A hallgatók esküt tettek, majd átvették doktori oklevelüket.

2015. június 25.

A Szegedi Tudományegyetemen 2009-ben indították el az első zöld iroda programot. 2015-ben az SZTE a világ 20 legzöldebb universitasa közé tartozik. Az ehhez a fejlődéshez kötődő európai uniós pályázat zárórendezvényét 2015. június 25-én tartották a TIK-ben.

2015. június 25.

A felsőoktatási intézmények közül az első között látogatta meg a Szegedi Tudományegyetemet Colleen Bell, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete, aki Szabó Gábor akadémikussal, rektorra az együttműködésről tárgyalt, majd találkozott Fulbright ösztöndíjas hallgatókkal is.

2015. június 24.

Az év egyik legsokoldalúbb rendezvénye az SZTE öregdiák szervezetének életében az Alma Mater Weekend Családi és Sportnap. A tizedik alkalommal megrendezett programnak 2015. június 20-án az SZTE Sportközpont adott otthont.

2015. május 11.

Szinkronba hozunk” elnevezésű tolmács- és fordítóképzési ösztöndíj-programmal segíti szemeszterenként két szegedi hallgató elhelyezkedését Ujhelyi István európai parlamenti képviselő. Az erről szóló keret-megállapodást 2015. május 11-én írták alá az SZTE BTK Kari Tanácstermében.

2015. május 08.

A 2015-ös „SZTE Egyetem Arca” szépségverseny döntőjét 2015. május 7-én, csütörtök éjjel tartották a JATE Klubban. A szakavatott zsűri döntése alapján végül Rácz Tamara, az SZTE JGYPK gyógypedagógus hallgatójának fejére került a korona.

2015. május 06.

2015. május 6-án ismét a Szegedi Tudományegyetemre látogatott Abderraouf Betbaieb tunéziai nagykövet. A szegedi egyetem rektora és Prof. Khaldoun Ben Tâarit a University Tunis Carthage vezetője olyan keretszerződést írt alá, mely lehetőséget biztosít az SZTE és University Tunis Carthage (UTC) közötti együttműködésre.

2015. május 05.

Közösen fedezték fel Szeged városát az SZTE Zeneművészeti Kar magyar és kínai hallgatói. A fakultás nemzetköziesítési törekvéseiről és a kínai diákok muzikalitásáról Tóth Péter dékánt és Szokody Anikó zongoraművészt kérdeztük.

2014. október 15.

Rangos városi kitölntetést vehetett át a Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont több munkatársa. Szeged díszpolgári címét Trogmayer Ottó régészprofesszornak ítélték oda 2014-ben.

2014. október 15.

A Szegedi Akadémia Bizottság idén két közgyűlést tartott. Dékény Imre, a SZAB eddigi elnöke a 2013-as évet értékelte idén, márc. 6-án, illetve az elmúlt év mérlegét vonta meg 2014. júliusában.

Friss Hírek RSS