Megjelent Dr. S. Dobos Márta főiskolai docens "A tudatosság és természetesség harmóniája" című könyve

"A tudatosság és természetesség harmóniája a hegedűjáték egyik legsarkalatosabb kérdése, melyet Rados Dezső (1891-1974) több mint hatvan évig tartó hegedűtanári pályafutása alatt kutatott. Etűdökhöz írott metodikai magyarázatai, az előadásai alapján készült jegyzet és publikáció a mai napig irányadóak a magyar hegedűoktatásban. Tanári pályafutása és tanítványai visszaemlékezései által egy nagy formátumú, elhivatott, metodikusan gondolkodó és empatikus pedagógust ismerhettünk meg. "Valamely mű előadásának megvalósításához többféle út, módszer vezet. Csalhatatlan és egyedül üdvözítő utat és módszert keresni - hiábavaló, céltalan időpazarlás. A művészi eredmény elérése több irányból, sokfelé ható munkafolyamat, melyet az elméleti tudás, fegyelmezett szorgalom és akaraterő támogat." (Rados Dezső) E könyv célja, hogy elméleti és gyakorlati útmutatást adjon hegedülni tanulóknak és hegedűtanároknak egyaránt."

S._Dobos_Marta_konyvborito

Friss Hírek RSS