Szives_Marton_Siklosi_Gabor

Szives Gábor Márton Pro Arte aranyérem kitüntetésben részesült.

Szives Márton Gábor másodéves zenetanár osztatlan mesterképzési szak - ütőhangszertanár szakirányos hallgatónk Pro Arte aranyérmet vehetett át az MTA elnökétől Lovász Lászlótól, és az OTDT elnökétől Dr. Szendrő Pétertől 2015. november 19-én. A Pro Arte díjra azért pályázhatott, mert elsőéves hallgatóként első helyezést szerzett a XXXII. OTDK-n Musser Scherzo Caprice és helye a marimba-irodalomban című pályamunkájával, előadóművészi kategóriában.

Márton 2005 óta az első zenész hallgató, aki Pro Arte kitüntetésben részesült.

Felkészítő tanára: Siklósi Gábor főiskolai docens

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 1988-ban elhatározta, hogy az egye­temisták és a főiskolások alkotókészségének kibontakoztatása, szaktudásának elmélyí­tése, a tehetség, az egyéni teljesítmények jobb megbecsülése és elismerése céljából Pro Scientia Aranyérem és Pro Arte Aranyérem, a tudományos diákköri tevékenységet folytató, középiskolás korban kimagasló eredményeket elérő diákok elismerésére Junior Pro Scientia Aranyérem kitüntetést alapított.

Pro Scientia, Pro Arte és Junior Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesülhet az a fiatal, aki tanulmányai során és az általa választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és arról pályamunkák, előadások vagy irodalmi, művészeti és tudományos alkotások formájában számot adott. Az Aranyérem tehát nem egy-egy konferencián bemutatott előadást, pályamunkát ismer el, hanem a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniséget.

A kitüntetést megalapítása óta minden alkalommal az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke a Magyar Tudományos Akadémia elnökével közösen adja át a kitüntetett fiataloknak, és erre az ünnepélyes eseményre hagyományosan a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében kerül sor.

A kitüntetésben részesülők az Aranyérmet díszdobozban elhelyezve veszik át, amelyhez egy kisméretű, az érem főmotívumát tartalmazó, aranyozott-tűz­zo­mánc kitűző is tartozik. Az érem odaítéléséről szóló, díszmappában elhelyezett oklevelet az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és az oktatásért felelős miniszter írja alá.

Gratulálunk a szép eredményhez!

via: www.otdt.hu

Friss Hírek RSS

Rendezvénynaptár *

• április 7.
    18:00 - 19:00
    Betekintés az ütőhangszerek különleges világába Mucsi Gergő előadásában. Interaktív hangszertörténeti előadás nem csak zenészeknek.
  • április 8.
    14:00 - 18:00
  • április 16. 10:00 - 19. 20:00
    A rendezvény számos színes programmal várja az érdeklődőket: mesterkurzusok, hangversenyek, ifjúsági versenyek kerülnek megrendezésre, az eseményt pedig az előző évekhez hasonlóan egy rendkívül látványos tangó és flamenco gálaest zárja, melynek közreműködői neves világhírű művészek.
  • április 20. 10:00 - 26. 20:00
    Az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar hagyományos rangos versenyére a világ minden tájáról érkeznek versenyzők, akiknek a megmérettetését az érdeklődők figyelemmel kísérhetik az elő- és középdöntők napján a Szent-Györgyi Albert Agórában, valamint a döntő alkalmával a Szegedi Nemzeti Színházban.
  • április 27.
    19:00 - 20:00
    A szegedi TAMBURO ütőegyüttes önálló estje. Műsorukban megtalálhatók klasszikus, kortárs és tradícionális ütős zenék, népszerű átiratok.