NYILATKOZAT

Mély aggodalommal követtük az elmúlt napokban az Emberi Erőforrások Miniszterének a felsőoktatás törvényi szabályozásának módosítására irányuló javaslatát. Fenntartva, hogy a javaslat lényegi motivációja és célja egyéb, jelenleg nem világos kérdéseket is érinthet, ez úton fejezzük ki azon hitünket, hogy kizárólag olyan felsőoktatás-politika lehet Magyarország számára eredményes, mely fokozza a kiváló intézmények kiválóságát, lehetőséget nyújt a tudás fejlesztésére, a tudás átadására.

A Közép-európai Egyetem (CEU) Magyarország nemzetközi mércével mért felsőoktatási kiválóságainak egyike, mely nem csupán oktatási és tudományos teljesítményével, hanem a társadalmi igényekre odafigyelő nyitottságával vívta ki elismertségét. Az e kiváló intézmény körül támasztott bizonytalanság nem csupán egy egyetem, hanem az egész magyar felsőoktatás működési környezetébe vetett bizalom megkérdőjeleződését jelenti.

A Magyar Tudományos Akadémiához csatlakozva biztatjuk az Emberi Erőforrások Miniszterét a felmerült problémák zökkenőmentes, jogszabályi beavatkozást nélkülöző megoldására.

Szeged, 2017. április 3.

Prof. Dr. Balogh Elemér s.k.

Prof. Dr. Hohmann Judit s.k.

az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar dékánja

az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánja

Prof. Dr. Bari Ferenc s.k.

Dr. Marsi István s.k.

az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja

az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar dékánja

Prof. Dr. Szajbély Mihály s.k.

Prof. Dr. Keszthelyi-Szabó Gábor s.k.

az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja

az SZTE Mérnöki Kar dékánja

Dr. Barnai Mária s.k.

Dr. Horváth József s.k.

az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar dékánja

az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja

Dr. Laczkóné Dr. Turzó Kinga s.k.

Dr. Mucsi László s.k.

az SZTE Fogorvostudományi Kar dékánja

az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar dékánja

Dr. Vilmányi Márton s.k.

Prof. Dr. Tóth Péter s.k.

az SZTE Gazdaságtudományi Kar dékánja

az SZTE Zeneművészeti Kar dékánja