1 2 [3]
2020. január 13.

A Coursera több mint száznyolcvan felsőoktatási intézménnyel működik együtt, több mint négyezer online egyetemi kurzust kínálnak minden tudományterületen. A Szegedi Tudományegyetem közreműködésével először érhető el teljesen magyar nyelvű tananyag a népszerű oktatási portálon. A kurzus a coursera.org/learn/a-tanulas-tanulasa címen érhető el.

2020. január 06.

2020. január 7-20. között, hetedik alkalommal rendezik meg Budapest különleges, kortárszenei fesztiválját, az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivált.

2020. január 06.
Dalra fakadt az Országos Diákköri Konferencián tartott előadás közben Zöldi Nikolett. A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar hallgatója első helyezést ért el az OTDK-n Goethe verseinek megzenésítéseit vizsgáló dolgozatával. Hallgatótársunkat kutatásáról és terveiről is kérdeztük.
2019. december 16.

2019. december 13-án a Kar hallgatói és a Dékáni Hivatal munkatársai átadták a Karitáció Alapítvány részére a hallgatók és a kari adventi koncerten összegyűjtött ajándék csokoládékat. A felajánlásokat a bohócdoktorok a kórházban karácsonyozó beteg gyermekekhez juttatják el.

2019. december 10.

Budapesten 2019. december 8-án került megrendezésre a XI. Varasdy Frigyes Országos Egyetemi Trombitaverseny.

Az eseményen Boros József növendéke Samodai Bence I. díjat nyert, valamint Újvári István tanítványa Csíkota Péter döntőbe jutott.

Az elért eredményekhez ezúton is gratulálunk!

2019. december 03.

Karunk hallgatói eredményesen szerepeltek a 2019. november 28. és december 1. között Szabadkán megrendezett "Pianissimo" 2019 Fiatal Zongoristák Fesztiválja versenyen.

2019. december 02.

Szegedi egyetemista szórakoztatta a várakozó utazóközönséget december 2-án reggel a vasútállomáson. A zongorát a Szeged Tarjánvárosi Szent Gellért Plébánia TÉKA Alapítványa ajándékozta a szegedi MÁV Igazgatóságnak azért, hogy az utazók, zongorázni tudók szabadon zenélhessenek.

2019. december 02.

Hatalmas érdeklődés övezte a Szegedi Tudományegyetem november 28-i nyílt napját. Az SZTE NKI Közkapcsolati Iroda rendezvényén több mint 4500 középiskolás ismerkedett meg a Szegedi Tudományegyetem képzéseivel és szolgáltatásaival.

1 2 [3]