Kiemelt hírek

2019. augusztus 02.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa SZ-69-V/2018/2019. (I.28.) számú határozata, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériuma által jóváhagyott alapító okirat módosítás alapján az SZTE Zeneművészeti Kar neve 2019. augusztus 1. napjával Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra módosult.

2019. július 30.

Az SZTE 11 kara és Tanárképző Központja hirdet pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzéseken. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, 2019. augusztus 7-ig jelentkezhetnek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.

2019. július 30.

Pont Ott Parti-n várták majd ünnepelték a 2019. évi felvételi ponthatár húzást a Szegedi Tudományegyetemre pályázó fiatalok. A 2019. július 24-i SZTE POP-ot követő esti sajtótájékoztatón kiderült: 6 százalékkal növelte hallgatói létszámát a 2019-es központi felvételi eljárásban az SZTE.

2019. július 26.

„Látni kell! Hallani kell az Aidát mindenkinek az életében legalább egyszer!” – fogalmazott Ádám Zsuzsanna. Az SZTE Zeneművészeti Karon diplomázó operaénekes sikersorozata újabb csúcspontján Aidaként lép a Dóm téri csillagfényes színpadra. A Szegedi Szabadtéri Játékok 2019. július 26-án és 27-én esedékes operabemutatója előtt kérdeztük a drámai szopránként ismertté vált egykori szegedi egyetemistát, Ádám Zsuzsannát emlékekről és Verdiről.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázat ZMK rangsor
2019. július 22.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázat eredménye az SZTE Zeneművészeti Karán:

Az SZTE Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Bizottsága 2019. július 19-én rangsorolta az ösztöndíjra pályázókat.

A bizottság által jóváhagyott ZMK ragsor a következő:

Az ösztöndíj pályázat nyertese: Karácsony Bernadett

Tartalék listára felterjesztett hallgató: Bogáthy Júlia

Gratulálunk!

2019. június 21.

Az SZTE Zeneművészeti Kar másodéves, BA képzésben résztvevő hallgatója, Yuan Chang a Skandináv Országok Zenei Szövetségének szervezésében megrendezésre került, The North International Music Competition versenyen Bartók művek előadásával kategóriájában II. helyezést ért el.

Felkészítő oktató: Szokody Anikó tanársegéd

Az elért eredményhez gratulálunk!

2019. május 14.

2019. május 9-én rendezték meg az SZTE Talent díjátadó ünnepséget, melyen Karunk több hallgatója is a díjazottak között szerepelt.

2019. április 29.

Zöldi Nikolett és Szives Márton, az SZTE Zeneművészeti Kar hallgatói a 2019. április 24-én megrendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián I. helyezést értek el a Művészeti és Művészettudományi Szekcióban, saját kategóriájukban.

Az elért eredményhez gratulálunk!
2019. május 14.

A 2019. május 9-12. között, Déván megrendezett Piano Modus Vivendi Nemzetközi Zongoraversenyen az alábbi eredményeket érték el a Zeneművészeti Kar hallgatói:

2019. május 06.

Tóth Péter, az SZTE Zeneművészeti Kar dékánja operát írt Örkény István Tóték című művéből. Az egyfelvonásos operát Káel Csaba rendezésében és Jankó Zsolt vezényletével április 26-án mutatta be nagy sikerrel a Magyar Állami Operaház az Eiffel Műhelyházban.

2015. június 23.

2015. szeptemberében egy új kezdeményezés indult a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán: lehetőség nyílt a Fricsay Ferenc hangversenyterem székeinek „örökbefogadására”.